Ağırlık Yeleği Ne İşe Yarar?

Ağırlık Yeleği Ne İşe Yarar?
2 Ekim 2020 artcorecreative

Ağırlık Yeleği Nedir?

Ağırlık yeleği üzerinde küçük cepleri olan ve bu ceplere yeleğe uygun olarak hazırlanmış küçük ağırlıklar yerleştirilerek giyilen ve bu şekilde antrenman yapılan yeleklerdir.

Ağırlık Yeleği ile Antrenman Yapılır mı?

Ağırlık yeleği ice antrenman yapmak kendi vücut ağırlığınız üzerine daha fazla ağırlık ekleyerek çalışmak içindir. Bu şekilde koşabilir, yürüyebilir ve dayanıklılık hareketleri yapabilirsiniz.

Ağırlık yeleği ile spor yapmak için belli bir antrenman seviyesine gelmiş olmanız beklenir. Özellikle sporcuların egzersizlerinde zorluk derecesini arttırarak patlayıcı güçlerini daha üst seviyelere taşımalarını sağlayan sporcu ağırlık yeleği ile çalışmak özellikle tavsiye edilir. Çünkü ancak bu şekilde potansiyel kondisyonunuz için gelişme elde edebilirsiniz.

Ağırlık Yeleği Özellikleri

KingsBox Türkiye ürün kategorisinde Ağırlık Yeleği 2 farklı çeşit olarak satılmaktadır. Özellikle vücut anatomisine uygun ve herkese uyacak şekilde cırt cırt bantlı kemerlerle ayarlanarak rahatlıkla kullanılır. Üst beden vücuda rahatça oturur ve antrenman sırasında yukarı kalkarak sizi rahatsız etmez. Ağırlık Yeleği 10 kg. ve Ağırlık Yeleği 30 kg. olarak kingsboxturkiye.com da bulabilirsiniz. 

Crossfit ağırlık yeleği olarak da tanımlanan ağırlık yeleği, sadece yeleklere uygun olarak üretilmiş olan 1 kg. lık ağırlıklar ile kullanılabilir. Yeleklerimiz ağırlıklar ile birlikte satılmaktadır. 

Ağırlık Yeleği ile Neler Yapılabilir?

Ağırlık yeleği ile;

  • Koşu antrenmanları
  • Crossfit antrenmanları
  • Power lifting egzersizleri
  • Fitness güç ve kondisyon çalışmaları
  • Fonksiyonel fitness egzersizleri rahatlıkla yapılır.

Comments (0)

Leave a reply

Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?